Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Czas pracy w jednostkach sektora publicznego

Czas pracy w jednostkach sektora publicznego

Czas pracy w jednostkach sektora publicznego
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Kto i w jakich sytuacjach może dostać polecenie pracy w nadgodzinach? Czy urzędnik ma obowiązek pracować w nocy i czy przysługuje mu dodatkowe wynagrodzenie z tego tytułu? Czym różni się prywatne wyjście z pracy od służbowego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w praktycznym przewodniku na temat czasu pracy w jednostkach sektora publicznego.

Autorzy ograniczyli do minimum rozważania teoretyczne, koncentrując się na wyjaśnieniu przepisów kodeksu pracy i ustaw regulujących czas pracy dla określonych grup zawodowych. Przeanalizowali kluczowe zagadnienia z zakresu czasu pracy – jego rozkład, wymiar i normy – oraz kwestie dotyczące dni wolnych od pracy, okresów odpoczynku, doby pracowniczej i tygodnia rozliczeniowego.

W publikacji wyjaśniono, jak wybrać najkorzystniejszy dla pracodawcy system czasu pracy i prawidłowo prowadzić jego ewidencję. Omówiono ponadto pojęcie pracy w godzinach nadliczbowych, porze nocnej oraz w niedziele i święta, a także przedstawiono szczególne regulacje czasu pracy stosowane wobec osób niepełnosprawnych.

Książka zawiera przydatne wzory dokumentów: regulamin pracy, listę obecności, polecenie pracy w godzinach nadliczbowych i wniosek o udzielenie czasu wolnego za nadgodziny.

Liczba stron: 336

Autorzy:

Łukasz Paroń – ekspert prawa pracy, redaktor naczelny miesięcznika „Kadry i Płace w Administracji”. Autor artykułów z zakresu prawa pracy, w szczególności czasu pracy i wynagrodzeń. Wykładowca i szkoleniowiec z wieloletnim stażem, były pracownik działu kadr.

Marcin Wilski –  pracownik Zespołu Obsługi Prawnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Autor publikacji poświęconych problematyce kadrowej w prasie specjalistycznej, nauczyciel w Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowskai 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16