Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Dokumentacja pracownicza w praktyce – nowe zasady i wzory dokumentów

Dokumentacja pracownicza w praktyce – nowe zasady i wzory dokumentów

Dokumentacja pracownicza w praktyce – nowe zasady i wzory dokumentów
Zamów

Cena: 148,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

W jaki sposób zgodnie z nowymi przepisami pracodawca powinien prowadzić i przechowywać dokumentację pracowniczą? Co w praktyce oznacza przejście z formy papierowej na elektroniczną? Jak rodo wpłynęło na zasady pozyskiwania i przetwarzania informacji o pracownikach przez pracodawcę?

Książka stanowi praktyczne źródło informacji na temat najważniejszych kwestii związanych z prowadzeniem i przechowywaniem akt osobowych – od momentu zatrudnienia aż po zakończenie stosunku pracy.

Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy prowadzeniu dokumentacji pracowniczej, jak powinny wyglądać dane dokumenty oraz w której części akt należy je przechowywać. Tłumaczą również, w jaki sposób pracodawca może wykazać dopełnienie należytej staranności w procesie ustalania uprawnień pracowniczych, tak aby skutecznie zabezpieczyć własne interesy.

Opracowanie zawiera przydatny zbiór wzorów dokumentów, dostępnych w wersji edytowalnej na płycie CD, dotyczących m.in.:

  • zestawienia godzin przepracowanych przez zleceniobiorcę, 
  • informacji o zastosowaniu monitoringu w zakładzie pracy,
  •  umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy,
  • zawiadomienia o zastosowaniu wobec pracownika kary porządkowej,
  • ewidencji czasu pracy zatrudnionego pracownika.

Liczba stron: 243

Autor:

Marek Choczaj – wykładowca, doświadczony praktyk w dziedzinie prawa pracy, w szczególności koncentrujący się na rozwiązywaniu złożonych problemów prawnych dotyczących zbiorowego i indywidualnego prawa pracy. Autor wielu artykułów w fachowych czasopismach z zakresu prawnej ochrony pracy.

Łukasz Paroń – redaktor naczelny „Kadr i Płac w Administracji”, autor książek i artykułów poświęconych problematyce prawnej ochrony pracy, wysokiej klasy specjalista w obszarze prawa pracy. Obecnie pracownik organów kontroli nad warunkami pracy, specjalizujący się w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów prawnych. Zajmuje się głównie zagadnieniami wynagrodzeń, czasu pracy, a także profilaktyką redukcji zagrożeń psychospołecznych w miejscu pracy.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16