Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Egzekucyjne i nieegzekucyjne potrącenia z wynagrodzeń

Egzekucyjne i nieegzekucyjne potrącenia z wynagrodzeń

Egzekucyjne i nieegzekucyjne potrącenia z wynagrodzeń
Zamów

Cena: 128,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Książka szczegółowo omawia zagadnienia związane z potrąceniami ze świadczeń pracowniczych, takich jak wynagrodzenie za pracę, odprawy i nagrody, oraz potrąceniami ze świadczeń ubezpieczenia społecznego i świadczeń wypłacanych z tytułu umów cywilnoprawnych.

Autorzy wyjaśniają różnice między potrąceniem na gruncie kodeksu cywilnego i kodeksu pracy w kontekście odliczania i pobierania należności ze świadczeń pracowniczych. Wykorzystując liczne przykłady, tłumaczą, jakie są formalne warunki potrąceń i w jakich granicach można ich dokonywać oraz co grozi pracodawcom nieprawidłowo wykonującym obowiązki w tym zakresie.

Pierwsza część książki poświęcona jest obsłudze potrąceń nieegzekucyjnych, dokonywanych przez pracodawcę bez przymusu organu egzekucyjnego. W części drugiej, dotyczącej potrąceń egzekucyjnych, autorzy przystępnie wyjaśniają, jak prawidłowo odczytać treść pisma o zajęciu i na czym polegają obowiązki informacyjne i przelewowe pracodawców wobec organów egzekucyjnych i pracowników.

W opracowaniu autorzy wiele uwagi poświęcają zbiegowi egzekucji oraz kwestii depozytu potrącanych kwot. Wskazują, któremu organowi egzekucyjnemu – w zależności od rodzaju egzekwowanej należności i kolejności zajęcia – przekazywać potrącane kwoty.

Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajdą Państwo edytowalne wersje przydatnych formularzy oraz tabelę, ułatwiającą ustalanie zakresu zajęcia.

Liczba stron: 280

Autorzy:

Agata Matusiak-Wojnicz – radca prawny. Specjalizuje się w doradztwie prawnym w zakresie działalności jednostek sektora finansów publicznych. Jest cenionym wykładowcą tematyki związanej z potrąceniami i windykacją należności.

Przemysław Wojnicz – sędzia sądu pracy. Autor licznych publikacji prasowych,
uznany wykładowca specjalizujący się w tematyce związanej z samorządowym prawem pracy. Regularnie współpracuje z miesięcznikiem „Kadry i Płace w administracji”.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16