Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Ochrona danych osobowych w działach kadr. Odpowiedzi na 370 najtrudniejszych pytań

Ochrona danych osobowych w działach kadr. Odpowiedzi na 370 najtrudniejszych pytań

Ochrona danych osobowych w działach kadr. Odpowiedzi na 370 najtrudniejszych pytań
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Jakie dane osobowe pracowników może zbierać pracodawca? Czy dopuszczalne jest kopiowanie dokumentów dotyczących pracowników? W jaki sposób należy niszczyć dane? Czy informacje o planach urlopowych pracowników stanowią dane osobowe? Jak zwiększyć efektywność procesów kadrowych przez zastosowanie rozwiązań w chmurze?

W książce znajdują się odpowiedzi na te i 370 innych pytań nurtujących pracowników działów kadr i płac, HR oraz samych pracodawców.

Autorzy w praktycznej formie pytań i odpowiedzi wyjaśniają zasady ochrony danych osobowych, m.in. w ramach: rekrutacji, zatrudniania, współpracy na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło czy prowadzenia korespondencji. Ponadto dokładnie omawiają obowiązki dotyczące dokumentacji przetwarzania danych osobowych i rejestracji ich zbiorów oraz zakres odpowiedzialności za niezgodne z prawem przetwarzanie danych. Czytelnicy dowiedzą się też, jak przygotować się do kontroli GIODO i co zrobić, gdy nie zgadzają się z jej wynikiem.

Drugie wydanie książki zostało uzupełnione o zagadnienia związane z wykorzystywaniem cloud computingu w obszarze HR. Autorzy tłumaczą m.in., jak przetwarzać dane w chmurze prywatnej i publicznej, czy wymaga to rejestracji odrębnego zbioru danych i w jaki sposób usuwać dane osobowe z chmury.

Liczba stron: 224

Autorzy:

Michał Kluska – adwokat, starszy konsultant w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. Zajmuje się problematyką mediów elektronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony danych osobowych w internecie, oraz tematyką usług świadczonych drogą elektroniczną. Członek zespołu TMT. Prelegent podczas licznych konferencji z zakresu prawnych aspektów działalności gospodarczej online, informatyki śledczej oraz ochrony prywatności w internecie.

Kamila Koszewicz – aplikantka adwokacka w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. Ekspert prawa handlowego, cywilnego i prawa pracy. W ramach zespołu TMT specjalizuje się w problematyce prawnych aspektów świadczenia usług drogą elektroniczną, w szczególności w kwestiach ochrony danych osobowych oraz ochrony praw konsumentów. 

Grzegorz Leśniewski – aplikant adwokacki, starszy konsultant w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. W ramach zespołu TMT doradza liderom branży e-commerce w Polsce i dostawcom chmury obliczeniowej. Prelegent, autor publikacji i komentarzy z zakresu prawa nowoczesnych technologii: IT/IP, cloud computingu, ochrony danych osobowych.

Grzegorz Wanio – radca prawny, partner w Kancelarii Olesiński & Wspólnicy. Stoi na czele zespołu specjalizującego się w zagadnieniach prawa mediów elektronicznych i zarządza warszawskim oddziałem kancelarii. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach, autor wielu branżowych publikacji prasowych i książkowych. Laureat konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2013 – Zawody Zaufania Publicznego” w kategorii Radca Prawny w województwie dolnośląskim.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16