Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Prawo pracy dla kadry zarządzającej. Od dyscyplinowania pracowników po rozwiązanie umów o pracę

Prawo pracy dla kadry zarządzającej. Od dyscyplinowania pracowników po rozwiązanie umów o pracę

Prawo pracy dla kadry zarządzającej. Od dyscyplinowania pracowników po rozwiązanie umów o pracę
Zamów

Cena: 128,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Jakie uprawnienia posiada kierownik w zakresie dyscyplinowania pracowników? Co w praktyce oznacza staranne i sumienne wykonywanie pracy przez podwładnego? W jaki sposób oświadczyć pracownikowi, że został zwolniony?

W książce omówiono kluczowe zagadnienia z zakresu dyscyplinowania pracowników: formy, wymogi i przyczyny. Opisano zasady rozwiązywania umów w trybie dyscyplinarnym, zastosowanie wypowiedzeń zmieniających warunki pracy, a także wykorzystanie kar porządkowych.

Autorka dużo uwagi poświęciła kwestiom związanym z konsekwencjami, z jakimi musi liczyć się pracodawca w przypadku przekroczenia uprawnień przysługujących mu w zakresie dyscyplinowania pracowników, m.in. omawia problematykę zarzutów o mobbing, dyskryminację lub nierówne traktowanie. Ponadto przedstawia przydatne wskazówki dotyczące prawidłowego rozwiązywania umów i stosowania innych narzędzi podporządkowania , tak aby uniknąć przegranych procesów przed sądem pracy.

Publikacja jest praktycznym poradnikiem dla kadry zarządzającej. W każdym rozdziale zaprezentowane zostały przykładowe wzory pism przeznaczone do wykorzystania w praktyce. Dodatkowo książka została wzbogacona przez autorkę o zestawy orzeczeń Sądu Najwyższego odpowiadających poszczególnym zagadnieniom.

Liczba stron: 268

Autor:

Aleksandra Ciszewska - prawnik z dwudziestoletnim stażem, radca prawny, praktyk procesowy, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prowadzi kancelarię w Warszawie.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16