Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Prawo pracy w praktyce. Przewodnik dla pracodawcy

Prawo pracy w praktyce. Przewodnik dla pracodawcy

Prawo pracy w praktyce. Przewodnik dla pracodawcy
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Pracownik po raz kolejny wnioskuje o urlop? Niespodziewanie dostarcza zwolnienie lekarskie? Twierdzi, że należy mu się wynagrodzenie za nadgodziny? A może grozi pracodawcy sądem za bezpodstawne zwolnienie z pracy?

„Prawo pracy w praktyce” to wyjątkowy przewodnik dla pracowników działów kadr, kierowników jednostek i właścicieli firm. Dzięki niemu wszyscy pracodawcy poznają swoje prawa i obowiązki związane z zatrudnianiem, rozliczaniem i zwalnianiem pracowników.

Książka rozwiązuje najistotniejsze problemy dotyczące udzielania urlopów, naliczania wynagrodzeń i innych świadczeń finansowych oraz rozliczania pracy w nocy, niedziele i święta. Pracodawcy dowiedzą się, jak wybrać najkorzystniejszy system czasu pracy oraz rozliczać urlopy wypoczynkowe, bezpłatne, szkoleniowe i związane z rodzicielstwem. Znajdą również odpowiedź na wiele ważnych i trudnych pytań, w tym między innymi:

  • Kiedy można odwołać pracownika z urlopu?
  • Czy ciągłe krytykowanie pracownika to już mobbing?
  • Jakie uprawnienia przysługują pracownikom niepełnosprawnym?
  • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?
  • Komu należy się odprawa emerytalna i pośmiertna?
  • Jak sobie radzić ze związkami zawodowymi?

Przewodnik został napisany przystępnym językiem oraz wzbogacony licznymi przykładami i wykazem najważniejszych aktów prawnych, które pomagają jeszcze lepiej zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Liczba stron: 312

Autorzy:

Łukasz Paroń – ekspert prawa pracy, redaktor naczelny miesięcznika „Kadry i Płace w Administracji”. Autor artykułów z zakresu prawa pracy, w szczególności czasu pracy i wynagrodzeń. Wykładowca i szkoleniowiec z wieloletnim stażem, były pracownik działu kadr.

Barbara Serafinowska – prawnik, stały współpracownik miesięcznika „Kadry i Płace w Administracji”. Odpowiada za kontrolę i nadzór m.in. nad jednostkami administracji publicznej. Wykładowca z wieloletnim stażem, praktyk, na co dzień zajmuje się sprawami z zakresu prawa pracy. Autorka licznych programów szkoleniowych dla pracowników działów kadr.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16