Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Uprawnienia rodzicielskie pracowników

Uprawnienia rodzicielskie pracowników

Uprawnienia rodzicielskie pracowników
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Nowelizacje kodeksu pracy obowiązujące od 17 czerwca i 1 października 2013 r. znacznie rozszerzyły i uelastyczniły uprawnienia pracujących rodziców. Autorzy tłumaczą, w jaki sposób nowe przepisy pozwalają kobietom w ciąży i pracownikom opiekującym się dzieckiem łączyć obowiązki rodzicielskie z pracą.

W książce przedstawiono wpływ uprawnień rodzicielskich na organizację, planowanie i rozliczanie czasu pracy. Szczegółowo opisano zasady udzielania, wymiary i charakter podstawowych i dodatkowych urlopów macierzyńskich oraz nowo wprowadzonych urlopów rodzicielskich, które łącznie umożliwiają rodzicom przebywanie na urlopie przez rok.

Dużym atutem opracowania są praktyczne przykłady. Czytelnik dowie się między innymi, jak prawidłowo obliczyć wysokość zasiłku macierzyńskiego i pozostałych świadczeń pieniężnych należnych pracującym rodzicom. Pozna również zasady obliczania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dla osób na urlopach wychowawczych i pobierających zasiłek macierzyński. Autorzy wskazują ponadto dokumenty, które musi okazać pracownik w celu potwierdzenia uprawnień rodzicielskich.

Liczba stron: 272

Autorzy:

Łukasz Paroń – ekspert prawa pracy, redaktor naczelny miesięcznika „Kadry i Płace w Administracji”. Autor artykułów z zakresu prawa pracy, w szczególności czasu pracy i wynagrodzeń. Wykładowca i szkoleniowiec z wieloletnim stażem, były pracownik działu kadr.

Krzysztof Sprutta –  prawnik, radca prawny prowadzący kancelarię prawną. Wieloletni pracownik wrocławskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Od lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem ochrony zdrowia, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16