Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Urlopy i zwolnienia od pracy

Urlopy i zwolnienia od pracy

Urlopy i zwolnienia od pracy
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

Najbardziej kompleksowe opracowanie na temat urlopów i zwolnień od pracy

W publikacji zostały opisane wszystkie rodzaje urlopów i zwolnień pracowniczych oraz ich wpływ na organizację, planowanie i rozliczanie czasu pracy. Autorka szczegółowo omawia zagadnienia dotyczące urlopów wypoczynkowych, bezpłatnych, szkoleniowych oraz urlopów związanych z rodzicielstwem. Dużo uwagi poświęca zwolnieniom od pracy, podpowiadając między innymi, jak ustalić wysokość wynagrodzenia za tego typu nieobecność. W opracowaniu nie zabrakło także wyjaśnienia kwestii urlopów i zwolnień przysługujących specjalnym grupom pracowniczym – radcom prawnym, osobom niepełnosprawnym czy nauczycielom.

Książka zawiera liczne przykłady, dzięki którym czytelnik pozna zasady udzielania urlopu w różnych systemach i wymiarach czasu pracy. Dowie się również, jak obliczać urlop pracownikowi podejmującemu pierwszą pracę lub zatrudnionemu równocześnie u kilku pracodawców. Autorka tłumaczy ponadto, w jakich sytuacjach pracodawca może odwołać pracownika z urlopu wypoczynkowego oraz czy szkolenia i prywatne wyjścia pracownika wlicza się do czasu pracy.

Liczba stron: 288

Autorzy:

Joanna Kaleta – adwokat, specjalizuje się m.in. w zagadnieniach czasu pracy oraz wynagrodzenia za pracę. Doświadczony szkoleniowiec, autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy. Były pracownik Departamentu Prawnego oraz Nadzoru i Kontroli Głównego Inspektoratu Pracy.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16