Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Polecane książki » Wypowiedzenie stosunku pracy

Wypowiedzenie stosunku pracy

Wypowiedzenie stosunku pracy
Zamów

Cena: 119,00zł

Koszt wysyłki: 0 zł

W jakich sytuacjach dopuszczalne jest wypowiedzenie umowy o pracę? Jaką formę powinno ono przybrać? Kiedy wypowiedzenie wymaga konsultacji związkowej? Czy osiągnięcie wieku emerytalnego może być przyczyną wypowiedzenia? Odpowiedzi na te i podobne pytania znalazły się w książce, która szczegółowo wyjaśnia jeden z podstawowych problemów z zakresu prawa pracy.

W opracowaniu przedstawiono formę i treść wypowiedzenia, zarówno definitywnego, jak i zmieniającego. Szczegółowo omówiono sytuacje uzasadniające wypowiedzenie, takie jak odmowa wykonania poleceń przełożonych, naruszenie zakazu konkurencji czy mobbing. Wskazano czynniki wpływające na szczególną ochronę przed wypowiedzeniem, m.in. wiek przedemerytalny, ciążę, urlop i działalność w związkach zawodowych.

Czytelnicy dowiedzą się, jakie roszczenia przysługują pracownikowi w związku z nieuzasadnionym bądź naruszającym przepisy wypowiedzeniem i kiedy może on odmówić zgody na nowe warunki pracy lub płacy. Zaprezentowane w książce zagadnienia autor zilustrował licznymi przykładami, najczęściej zaczerpniętymi z orzecznictwa sądowego. Poradnik jest kierowany przede wszystkim do praktyków: pracowników działów personalnych i wszystkich tych, którzy muszą rozstrzygać wątpliwości związane z prawidłowym wypowiadaniem umów o pracę oraz stosunków pracy powstałych na podstawie mianowania.

Liczba stron: 264

Autor:

Andrzej Drozd – adiunkt na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowca akademicki, współpracownik Kancelarii Prawnej SDZLegal, trener. Autor publikacji książkowych m.in. o ochronie i zabezpieczaniu danych osobowych. Jego artykuły z zakresu prawa pracy i ochrony danych osobowych ukazują się w cenionych czasopismach prawniczych.

Wydawnictwo PRESSCOM

ul. Krakowska 29

50-424 Wrocław

71 797 28 46
71 797 28 16