Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Numer

Opinie

Polecamy

Praktyczne książki

Publikacje wydawane w ramach Biblioteki Kadry i Płace w Administracji oraz Biblioteki Administracja Publiczna stanowią praktyczne wsparcie dla pracowników działów kadrowych i działów wynagrodzeń w sektorze publicznym. więcej »

 
 

Zasady tworzenia regulaminu wynagradzania w samorządzie

Doprecyzowanie zasad wynagradzania w samorządach ma niebagatelne znaczenie. Wyjaśniamy, jak prawidłowo przygotować taki regulamin, kto go tworzy, jakie zapisy muszą się w nim znaleźć, a jakie tylko powinny.

więcej »

Uwagi praktyczne o zfśs

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jest przeznaczony na finansowanie działalności socjalnej organizowanej na rzecz osób uprawnionych. Jego zasady reguluje osobna ustawa, jednak z realizacją przepisów bywa różnie.

więcej »
Kadry i Płace w Administracji - Maj - Czerwiec 2017

Kilka słów o wynagrodzeniach

Wyjaśniamy, jakie są obowiązki płatnika, jak prawidłowo obliczyć wysokość wynagrodzenia, a także jak określić właściwy moment ujęcia kosztu powstałego w związku z wypłatą wynagrodzenia.

więcej »

Urlop wypoczynkowy a służbowy e-mail

Jeśli chodzi o funkcjonowanie pracownika w ramach stosunku pracy, to z jednej strony ma on szereg obowiązków, polegających na świadczeniu pracy, lecz z drugiej ma prawo do regeneracyjnego urlopu wypoczynkowego.

więcej »
Kadry i Płace w Administracji - Maj - Czerwiec 2017

Uprawnienia rodzicielskie pracowników–ojców

Przepisy prawa pracy gwarantują pracownikom–ojcom szeroki katalog uprawnień rodzicielskich. Omawiamy je kolejno.

więcej »