Kadry i Płace w Administracji

Strona główna » Styczeń - Luty 2019 » Rubryka » III Forum Kadr i Płac w Administracji, 26–28 listopada 2018 r., Ciechocinek - relacja
 

III Forum Kadr i Płac w Administracji, 26–28 listopada 2018 r., Ciechocinek - relacja

To już III edycja naszej ogólnopolskiej konferencji dedykowanej pracownikom działów kadrowo-płacowych w jednostkach sektora publicznego – Forum Kadr i Płac w Administracji. Organizatorem wydarzenia był wydawca magazynu „Kadry i Płace w Administracji”.

Nasze listopadowe spotkanie zainaugurował wykład Marka Choczaja dotyczący kontroli i monitoringu w miejscu pracy. Roman Bizunowicz omówił nowe rozwiązania, a zarazem wyzwania, jakie nas czekają w związku ze zmianami w dokumentacji pracowniczej. Agnieszka Czajkowska zreferowała problemy mobbingowe w świetle najnowszego orzecznictwa. Dzień zakończyliśmy uroczystą kolacją, podczas której uczestnicy brali udział w pokazie barmańskim oraz tanecznej zabawie.

Następny dzień rozpoczął Paweł Stachurski z cyklem wykładów dotyczących zatrudniania cudzoziemców oraz praktycznego stosowania nowych obowiązków ustawowych i ich realizacji wynikających z rodo. Jak skutecznie przeciwdziałać mobbingowi oraz dyskryminacji? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Jacek Rajewicz. Z kolei Justyna Koryś w wyczerpujący sposób przeanalizowała kwestie podróży służbowych w aspekcie czasu pracy oraz świadczeń pieniężnych, które wynikają z takiego sposobu wykonywania pracy. Jakie zapisy warto zawrzeć w regulaminie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, aby sprawnie gospodarować środkami funduszu? Wyjaśniał Roman Bizunowicz. Marek Choczaj wygłosił prelekcje dotyczące urlopów. Łukasz Paroń zakończył ten dzień obrad omówieniem zmian w zasadach wynagradzania pracowników samorządowych.

Trzeciego dnia Jacek Rajewicz omówił zakres i zasady modyfikacji powierzenia obowiązków pracownikom. Problem zwolnień od pracy zarówno ustawowych, jak i okolicznościowych roztrząsała Agnieszka Czajkowska. Redaktor naczelny „Kadr i Płac w Administracji” zakończył forum wykładem dotyczącym szkoleń.

Pełna treść artykułu jest dostępna w papierowym wydaniu pisma.
Zapraszamy do składania zamówień na prenumeratę i numery archiwalne.